SuperHosting.cz provozuje 300 serverů

Zdeněk Cendra - Superhosting.cz, 20.04.2006, 10:42, 2,511 přečtení

Když jsme před několika lety začínali s webhostingem, doba byla jiná - ASP.NET byla hudba budoucnosti, Apache zabíral o 15% trhu méně, Flash Player nedosahoval zdaleka penetrace 93%, NIXem netekl ani 1 Gbps, procesor Intel PIII byl hudbou budoucnosti, PS2 klávesnici používal pouze nadšenec a nutnost 24/7 hotline se zdála v nedohlednu.

Dnes je vše jinak - nároky na provoz webů prudce stoupají, narůstá odběr elektrické energie, vyzářeného tepla, přenesených dat, 24/7 support je nutnost, každý výpadek v řádu minut je právem proklínán a rozebírán.

Dnes je to přesně 4 roky od založení značky SuperHosting.cz, onehdy - jednoho krásného jarního odpoledne - 20.4.2002 došlo k registraci domény SuperHosting.cz - před tímto datem byla služba hostingu provozována na jiné adrese - cca půl roku.

Dnes se staráme o provoz 300 fyzických serverů v několika datacentrech, každý měsíc se serverovná farma rozroste minimálně o 30 nových serverů a nespočet webhostingových účtů, ze sítě teče (skrze více uplinků) 750 - 800 Mbps, přičemž zdvojnásobení průtoku je předpokládáno do konce září letošního roku. Jsme členy organizací RIPE NCC, NIC.CZ a NIX.CZ.

Bleskovky:

- Libimseti.cz změnilo způsob zobrazování fotek a textů u profilů - viz. libimseti.cz/bublinkabublawa - je velmi krásné sledovat chování uživatelů, počet zobrazených stránek atp. - více najdete v NetMonitoru.

- Blade.org - znáte?

- Na posledním grafu tržního podílu Apache/IIS/Ostatní je vidět pěkný zoubek - způsobila jej migrace 4,4 mil. domén u GoDaddy.com z Linuxu na Windows, což je cca 5% z celkového počtu webserverů. GoDaddy je nyní největším webhosterem na platformě Windows 2003 Server. V budoucnu lze očekávat podobnou migraci u Web.com (v minulosti Interland), RackForce.com a Verio.com.

- CZ.NIC změnil stránku pro vyhledávání domén (a další), čímž přestalo spoustě webhosterům fungovat ověřování volných domén v .cz zóně.

- NIX.CZ vypsal výběrové řízení na “Provoz služby dohledového centra a služby servisních zásahů”.

Share/Save/Bookmark

Hostovinky jsou fajn? Přidejte si RSS Hostovinky.cz do své čtečky.

Vložte svůj komentář