Serverovinky.cz? Možná někdy

Zdeněk Cendra - Superhosting.cz, 16.02.2007, 15:42, 4,214 přečtení

Když jsem jednou s panem O. seděl v budově S., jednoho krásného jarního odpoledne, léta páně 2005, nasoukal do mé hlavy jednoduchou myšlenku - v ČR akutně schází zpravodajský server o místním internetu.

Tehdá zde bylo Zive.cz, které občas informovalo o novinkách na portálech, dále Lupa.cz, Digiweb.cz, Technet.cz a několik blogů.

Ze Zive.cz se stal magazín pro uživatele, Technet.cz se přetransofrmoval v recenzenta nových klávesnic, Digiweb.cz občas vytáhne nějakou perličku - díky DD. Zůstala Lupa, která pravidelně reflektuje zásadní změny, již méně trendy, zajímavé rozhovory atd. V poslední době se stává mediem, kde si jedna skupina stěžuje na druhou, tedy působí jako vhodný prostředník.

O. onehdy říkal - schází zde místo, které by opravdu důkladně reflektovalo nejen portály a několik mediálních domů, ale i další subjekty, kterých je stále hodně (stačí prohlédnout TOP 50 - 100 v NM).

Vzhledem k tomu, že jsem se cítil znalý v oblasti hostingu, pojmenoval jsem tento “mag” Hostovinky.cz - načež jsem se snažil sepisovat zajímavé události z oblasti hostingu v ČR.

Postupem času se Hostovinky proměnily v místo, kde sepisuji svoje poznámky, které dělám, když sleduji zahraniční dění.

Návštěvnost zásadně neklesla a pocit z času, který u webu strávím se nikterak zásadně nezhoršil - pouze se o Hostovinkách již tolik nemluví - což je vlastně dobře.

A proč Serverovinky.cz? Možná proto, že zajímavých informací z oblasti serverů, telehouse, konektivity a IP služeb je mnohem více, než z “nudného” hostingu :) Zatím však doménu Hostovinky.cz rušit nehodlám, možná někdy …

Bleskovky z posledních dnů:

- U městečka Groningen v Holandsku zahájil SIG Real Estate výstavbu nového datacentra, o kapacitě 100 000 serverů. Lokalita je výhodná z několika pohledů: levná energie, přímá konektivita do AMS-IXu (cca 200 - 300 km) a dostatek vláken do USA. Někteří spekulují o záměru Googlu, někteří dokonce zveřejnili vzhled budovaného telehouse.

- FedEx hodlá postavit >nové datacentrum v Coloradu - o rozloze 24 000 m2.

- VeriSign oznámil záměr >investovat během 3 let 100 mil. USD do IT infrastruktury - primárně několika nových datacenter a jejich vybavení. Kapacita DNS systému VeriSignu je aktuálně 20 Gbps, cílem je upgrade na 200 Gbps. VeriSign spravuje 24 000 000 domén, své DNS technologie má rozmístěné ve 20 státech světa, cílem je 100 lokalit.

- Ask.com vybuduje nové datacentrum v centrální části Washingtonu. Telehouse bude “sousedit” s datacentry Yahoo a Microsoftu, kteří svůj záměr zveřejnili již v minulosti.

- EMC koupil cca 10% podíl ve společnosti VMware. VMware je světová jednička v oblasti virtualizace.

- Telehouse provider Switch and Data dokončil IPO na NASDAQ. Cena byla stanovena na $17 za akcii, aktuálně kolísá kolem $20.

- Jak ovliňují živelné události dostupnost internetu? Zajímavý článek je na Renesys Blogu.

- AMS-IX překročil hranici datového toku 240 Gb/s. Podle některých odhadů dostahuje 50% všech dat P2P komunikace na bázi BitTorrentu.

Share/Save/Bookmark

Hostovinky jsou fajn? Přidejte si RSS Hostovinky.cz do své čtečky.

8 Comments

donald

Nov 19th, 2014

platforms@moment.thrift” rel=”nofollow”>.…

ñïàñèáî çà èíôó!!…

Rodney

Nov 26th, 2014

pint@surf.reformism” rel=”nofollow”>.…

áëàãîäàðñòâóþ!…

willard

Dec 1st, 2014

lai@kunkels.embattled” rel=”nofollow”>.…

good!…

evan

Dec 16th, 2014

totaling@particular.damnit” rel=”nofollow”>.…

áëàãîäàðñòâóþ….

Tyler

Dec 21st, 2014

whatd@orphanage.clove” rel=”nofollow”>.…

tnx for info….

Martin

Jan 21st, 2015

bows@scopes.invitational” rel=”nofollow”>.…

thank you!!…

calvin

Jan 21st, 2015

honble@torrio.slitters” rel=”nofollow”>.…

tnx!…

jim

Feb 10th, 2015

palermo@constantine.hovel” rel=”nofollow”>.…

ñïñ!…

Vložte svůj komentář