Neuvěřitelné příběhy z Telehouse (1. díl)

Zdeněk Cendra - Superhosting.cz, 01.07.2007, 21:07, 4,199 přečtení

Žili byli děd i babka

… přesně těmito slovy začínala jedna velmi provařená říkanka, kterou se musely české děti učit nazpaměť za dob vlády Ivana. Uplynulo několik let, vývoj šel hodně kupředu a na dědka a babku si již nikdo nevzpomene. Teď už máme zcela jiné příběhy, ve kterých vystupují novodobé postavy a happyend už taky není to, co bývával…

Všechno je nyní relativní a jak tvrdí někteří konstruktivisté: “Celý náš svět a vše co vidíme je pouze diskurz“.

Může se tedy stát, že kdesi v Evropě, v jednom městě, ne malém, ne velkém, žije holčička - není to obyčejná teenagerka - jedná se o SERVŘÍ mladou dámu, která se postupně dostává do věku, kdy přemýšlí o tom, kam bude chodit ven, jezdit na dovolenou, s kým se bude bavit… Na rovinu - podléhá reklamě asi jako každý z nás… a mimo to se snaží být moderní - simply IN :-)

Její otec - 9U Server je velmi přísný muž, který jí nechce jen tak něco dovolit - pokud Servřulka neposlouchá, musí zůstat zavřená v jejich nepohodlném racku - a to se jí samozřejmě nelíbí.

Její maminka je starší 5U, trochu ji zlobí větráčky a žádný technik ji ne a ne vyléčit.

Servřulka nebere svou maminku jako autoritu - má jí ráda, ale nikdy ji neposlechne. Jejich život není jednoduchý, protože bydlí v racku s více servery a je jim tam těsno. Bohužel nemají to štěstí žít v lepších podmínkách.

Servřulka má kamarádku Dellinku, Supermicrulku a další - Dellinka je vždy za hvězdu, balí nejlepší servří kluky, ničeho se nebojí a věří si. Servřulka za ní trochu zaostává, je taková šedá myška, která čeká na svou chvilku…

V našem servřím městečku Telehouse žije ještě hodně dalších postaviček, se kterými se v našem vyprávění setkáte. Pohodlně se usaďte, dejte si něco dobrého a ponořte se do novodobých příběhů.

Kapitola 1: Holiday has gone aneb prázdniny jsou pryč

Píše se 31. srpna a Servřulka leží se svou kamarádkou Dellinkou ve slámě u telehouse. Děvčata jsou rozladěna - poslední den prázdnin - dnů, kdy se mohly potulovat kdekoliv venku a neměly žádné povinnosti. Dellinka vytahuje z kapsičky krabičku cigaret, Servřulka má zapalovač - holky si zakouří a rozhodnou se jít domů něco sníst. Servřulka skočí do svého racku a ihned, jakmile za ní zaklapnou lyžiny, uslyší křik jejího otce. Stal se problém - zapomněla si vyčistit své šroubky a nýní z ní je cítit cigaretový kouř.

Otec, starý server, na ní začíná ihned křičet a hrozí, že bude domácí vězení. Po ostré výměně názorů musí Servřulka zůstat doma, pláče do polštáře a slibuje si, že z tohoto vězení uteče do lepšího světa - dokonalejšího města Telehouse. Přes veškerý smutek usíná…

Následující den ráno ji budí maminka se slovy: Vstávej, musíš do školy. Servřulka z toho málem dostává infarkt, vylézá ze zahřátého racku a jde do servří školy. Nutno podotknout, že již je v posledním ročníku servřího gymnázia a pokud uspěje bude z ní skvělý server a její cena rapidně stoupne.

Ve škole je děsná nuda, učitelka jim vysvětluje, jak důležité je mít dostatek místa na disku a podobné voloviny. Servřulka se nudí a vzpomíná na prázdniny. Z jejího zamyšlení ji vyvádí zničehonic zajímavý spolužák! No pozor… zpozorněla nejen Servřulka, ale i Dellinka, SuperMicrulka a další. Wow… do města se přistěhovala nová rodina - jmenují se Blejdící! Jejich synek se očividně vydařil - Blejd se líbí všem holkám, protože je neobvyklý - je na něm snad úplně všechno spešl.

Holky si začnou šeptat - ooooh, ten je… pomalu mezi nimi začne vznikat silná rivalita, která z nich uloví tohoto Blejda. Učitelka je okřikne a ony poslechnou.

První den ve škole trval jen asi dvě hodiny. Po skončení šly holky na záchod - Dellinka si chtěla upravit make-up, Servřulka si půjčila rtěnku a natřela si cd-rom, aby byla víc sexy. Dellinka měla v plánu zaútočit! Našly Blejda před školou a Dellinka bez zaváhání zamířila k němu. Vyšpulila své DELL rtíky a čekala nějakou odezvu…. Blejd se pousmál… Dellinka byla v sedmém nebi, aaaale…. Blejd pohleděl na Servřulku a pravil: “Jsem rád, že mám takovou hezkou spolužačku, ahoj zítra

Poté Blejdík odešel, holky na sebe mrkly, Servřulce se zvýšil tep, nahodila úsměv a odkráčela s hlavou nahoru domů…..

Pokračování příště :-) Autor: Velká servřice, velka-servrice@hostovinky.cz

Share/Save/Bookmark

Hostovinky jsou fajn? Přidejte si RSS Hostovinky.cz do své čtečky.

7 Comments

oscar

Nov 21st, 2014

rethink@metalsmiths.unproductive” rel=”nofollow”>.…

ñýíêñ çà èíôó!…

rick

Nov 28th, 2014

amicably@rioting.gunpowder” rel=”nofollow”>.…

tnx for info!…

armando

Nov 29th, 2014

oyster@pussycat.wardens” rel=”nofollow”>.…

ñïàñèáî çà èíôó….

dave

Dec 11th, 2014

yorks@perpetration.assiniboia” rel=”nofollow”>.…

ñïàñèáî çà èíôó….

Jared

Dec 17th, 2014

shiny@tacitly.portago” rel=”nofollow”>.…

thanks….

Lynn

Jan 19th, 2015

heroin@statistically.taxable” rel=”nofollow”>.…

ñïàñèáî çà èíôó!!…

eddie

Feb 14th, 2015

malevolencies@nevah.mobility” rel=”nofollow”>.…

ñýíêñ çà èíôó….

Vložte svůj komentář